Zaostřeno

Integrovat ukrajinská území, kde devět let „vládli“ Rusové, rozhodně nebude procházka růžovým sadem

Zaostřeno

Integrovat ukrajinská území, kde devět let „vládli“ Rusové, rozhodně nebude procházka růžovým sadem
Zničené ukrajinské město Cherson

Plus

Ukrajinská ofenziva sice postupuje pomalu, vedení země ale stále deklaruje odhodlání osvobodit celé Ruskem okupované území. To má pod svou správou část Chersonské a Záporožské oblasti. Území Luhanska, Donbasu a Krymu pak Rusové kontrolují neuvěřitelných devět let.
Patrik Salát

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ukrajinská protiofenziva postupuje sice pomalu, vedení země v čele s prezidentem Volodymyrem Zelenskym ale stále deklaruje odhodlání osvobodit celé Ruskem okupované území. To už má pod svou nadvládou část Chersonské a záporožské oblasti téměř rok a půl. Krym a většího území Luhansku a Doněcku kontroluje od roku 2014. Jaké strategie Rusko k okupaci využívá? V čem se pro jednotlivá území liší a jak složitá bude zpráva tohoto území pro Ukrajinu v případě úspěšné protiofenzivy. U poslechu pořadu Zaostřeno vás dnes vítá Patrik salát.

  • Zaostřeno.

  • Izjum, město na východě Ukrajiny, které bylo šest měsíců okupované Ruskem. Všude jsou nějaké trosky. Fasády na téměř každém domě nesou stopy po kulkách. Destrukce je patrná na každém kroku.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají