Zaostřeno

Obnova Českého Švýcarska: Na spáleništi vzniká nejmladší přirozený les v Česku

Zaostřeno

Obnova Českého Švýcarska: Na spáleništi vzniká nejmladší přirozený les v Česku
České Švýcarsko několik měsíců po požáru

Plus

V Českém Švýcarsku se probouzí nový život. Národní park zasažený v roce 2022 ničivým lesním požárem zatím vypadá smutně, ale začíná přirozeně zarůstat náletovými porosty. Strážci parku do samovolného zalesnění zatím stále nechtějí zasahovat, ale mají své kritiky. Jaké jsou argumenty obou stran? Odpověď hledá Zaostřeno Víta Pohanky.
Vít Pohanka

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V Českém Švýcarsku se probouzí nový život. Národní park zasažený v roce 2022 ničivým lesním požárem, zatím vypadá smutně, ale začíná přirozeně zarůstat náletovými porosty. Strážci parků do samovolného zalesnění zatím stále nechtějí zasahovat, ale mají i své kritiky. Jaké jsou argumenty obou stran? Také odpověď na tuto otázku hledá dnešní zaostřeno, při jehož poslechu vás vítá Vít Pohanka. Zaostřeno.

  • Se dřív samy spadnou. Tomáš Salov.

  • Mluvčí Národního parku České Švýcarsko mě veze od vlaku z Děčína do Hřenska. Cestou popisuje, jak tady pokročili při obnově lesa po ničivém požáru v létě 2022. Při procházce parkem směrem na Pravčickou bránu nám bude dělat společnost jedna z jeho kolegyně.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají