Téma dne

Zemana by Češi oznámkovali horší trojkou. Pozitivně ho hodnotí jen 18 procent

Téma dne

Zemana by Češi oznámkovali horší trojkou. Pozitivně ho hodnotí jen 18 procent
Miloš Zeman

Plus

Nejpozději do zítřka musí prezidentští kandidáti podat na ministerstvu vnitra kandidátní listinu a prezidentská kampaň se už naplno rozjela. Pomalu tak končí i volební období prezidenta Miloše Zemana. Exkluzivní průzkum agentury Median pro Český rozhlas tak ukázal, jak Češi hodností svého prezidenta po téměř deseti letech. Jakou známku by mu dali jen několik měsíců před koncem jeho pobytu na Hradě? A jak se jeho hodnocení proměnilo od začátku jeho prezidentského působení?
Lukáš Matoška

Hosté:
Přemysl Čech, ředitel agentury Median
Ladislav Cabada, politolog, Metropolitní univerzita Praha
Petr Hartman, komentátor Českého rozhlasu
Anna Shavit, Katedra marketingové komunikace a public relations Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Téma dne ČRo.

  • Kdyby lidé hodnotili prezidenta Miloše Zemana jako ve škole, tak by prospěl, ale ne zrovna s vyznamenáním. Naznačuje to exkluzivní průzkum pro ČRo, který připravila společnost Median. Na přelomu října a listopadu, v něm odpovídalo přes 1000 respondentů. My tento průzkum představíme s ředitelem Medianu Přemyslem Čechem. Dobrý den.

  • Dobrý den. Než se dostaneme k tomu, jak lidé hodnotí prezidenta Zemana, taky jste zjišťovali, co si lidé myslí o tom, jestli by si měl prezident vybírat, koho pozve na státní vyznamenání a koho ne. Jak byste to shrnul?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají