Téma dne

Brněnská korupční kauza se dotkla i člena vyjednávacího týmu lidovců. Ohrozí to podpis koaliční smlouvy?

Téma dne

Brněnská korupční kauza se dotkla i člena vyjednávacího týmu lidovců. Ohrozí to podpis koaliční smlouvy?
Policie, ilustrační foto

Plus

Brno v úterý zažilo policejní razii. Policie zasahovala na bytovém odboru magistrátu, na radnicích městských částí Brno-sever a Brno-Černovice, ale i v Pískovně Černovice. Zásah se týkal podvádění při privatizaci s městskými byty a také právě brněnské městské společnosti Pískovna Černovice, kterou údajně chtěla ovládnout organizovaná zločinecká skupina. Zjistil to Český rozhlas od dvou důvěryhodných zdrojů obeznámených s vyšetřováním.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A plusu. V Brně včera zasahovala policie. Čeho a koho se razie týkala? Jak to ovlivní tamní povolební vyjednávání o nové široké koalici a jak se to promítne do politiky celostátní a jaksi obecně stojíme v Česku s korupcí v komunální politice? Nejen o tom budeme mluvit v následujících minutách, kterými vás provede Šárka Fenyková. Téma dne.

  • ČRo Brno včera zažilo policejní razii. Policie zasahovala na bytovém odboru magistrátu, na radnicích městských částí Brno-sever a Brno-Černovice, ale i v Pískovně Černovice. Zásah se týkal podvádění při privatizaci s městskými byty a také právě brněnské městské společnosti Pískovna Černovice, kterou údajně chtěla ovládnout organizovaná zločinecká skupina. Zjistil to ČRo od dvou důvěryhodných zdrojů obeznámených s vyšetřováním. Více detailů má už náš reportér z investigativního týmu Martin Štorkán. Dobré ráno.

  • Dobré ráno. Policejní prověřování mapuje zejména aktivity podnikatele Michala Horkého, kterého policie označuje za hlavu šestičlenné organizované zločinecké skupiny. Ta podle ní chtěla ovládnout městskou společnost Pískovna Černovice. Plán skupiny byl původně takový, že do pískovny investuje jedna ze společností ovládaná Horkým a za to bude chtít majetkový podíl. Současně s tím chtěla zločinecká skupina snižovat zisk pískovny pískovny, a to tak, že pískovna uzavřel nevýhodnou zakázku, která bude v podstatě nevypověditelné. Tím se sníží její tržní hodnota a horkého skupina pak pískovnu ovládne celou.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají