Studio Leonardo

Umění pomáhá společnosti lépe myslet kolektivně. To se hodí v debatě o změně, která musí nastat, říká skotský režisér a divadelní ředitel

Studio Leonardo

Umění pomáhá společnosti lépe myslet kolektivně. To se hodí v debatě o změně, která musí nastat, říká skotský režisér a divadelní ředitel
Ben Twist

Plus

Divadlo, film, literatura a další kulturní kanály nabízejí dobrý prostor i prostředky, jak mluvit o složité a vnitřně rozporuplné problematice změny klimatu. To je pro lidi ve výsledku možná důležitější než grafy emisí nebo popisy nových technologií. Jaká úskalí však číhají při uměleckém zpracovávání takové problematiky? A jak se mají divadla připravit na nové klimatické podmínky – a proč vlastně?
Daniela Vrbová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Kultura nejspíš nestojí v první linii při boji proti drastickým pro změny klimatu. I když, jak se to vezme. Literatura, divadlo, film a další kulturní kanály totiž nabízejí dobrý prostor i prostředky, jak o této složité a vnitřně rozporuplné problematice mluvit. To je pro lidi ve výsledku možná důležitější než kasy emisí nebo popisy technologických opatření. Jaká úskalí však číhají při uměle celkem zpracovávání tématu změny klimatu a jak se mohou divadla připravit na nové klimatické podmínky?

  • A proč vlastně tyto otázky otevřel v Praze na mezinárodní konferenci o udržitelnosti v kulturních institucích pořádané Českou kanceláří kreativní Evropa Ben Nevis, skotský divadelní režisér a umělecký ředitel a také šéf charitativní organizace v Karvinska talent, která se zabývá propojováním kultury a otázek kolem změn klimatu. Aby na twist a vítám v našem dnešním pořadu. Dobrý den.

  • Dobrý den. Tak já vím ty a od mikrofonu vás zdraví.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají