Pro a proti

Solární panely na rodinný dům? Z ekonomického hlediska se nevyplatí, míní analytik. Předseda Komory obnovitelných zdrojů tvrdí, že ano

Pro a proti

Solární panely na rodinný dům? Z ekonomického hlediska se nevyplatí, míní analytik. Předseda Komory obnovitelných zdrojů tvrdí, že ano
Solární panely

Plus

Česko zachvátila solární horečka. A i když to v posledních dnech zrovna na záplavu slunečními paprsky nevypadalo, popularita fotovoltaiky u nás roste. Podle dat Solární asociace bylo jen za první pololetí tohoto roku nainstalováno o 69 procent víc fotovoltaických elektráren než za celý loňský rok. Dávají ale z hlediska energetické soběstačnosti solární panely na rodinných domech smysl?
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česko zachvátila solární horečka. A i když je to v posledních dnech zrovna na záplavu slunečními paprsky nevypadalo, popularita fotovoltaiky u nás roste. Podle dat Solární asociace bylo jen za první pololetí tohoto roku nainstalováno o 69 % víc fotovoltaických elektráren než za celý loňský rok. Jak přínosné jsou ale panely na rodinných domech? Skutečně jde i u těchto malých zdrojů o investici, která se vyplatí?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Já už zdravím do Brna hlavního analytika nezávislé poradenské firmy egu Brno Michal Macenauer a dobrý den. Dobrý den. A mým druhým hostem je předseda Komory obnovitelných zdrojů Štěpán Chalupa, kterého zdravím po telefonních linkách. Dobrý den. Dobrý den. Pánové, poprosím na úvod jen opravdu o jednu větu v odpověď na stejnou otázku. Dávají z hlediska energetické soběstačnosti solární panely na rodinných domech smysl, pane Macenauera?

Více z pořadu