Pro a proti

Putin se nikdy nezmění. Vždy to bude agresor, vždy bude vydírat, uvažuje starosta a poslanec Kolář

Pro a proti

Putin se nikdy nezmění. Vždy to bude agresor, vždy bude vydírat, uvažuje starosta a poslanec Kolář
Ondřej Kolář

Plus

Západ nebude nikdy požadovat po Ukrajině ústupky ve válce s Ruskem, prohlásil při návštěvě Kyjeva francouzský prezident Emmanuel Macron. Jsou ústupky agresorovi zcela vyloučeny? „Podmínky si musí dohodnout Ukrajina a Rusko a nikdo jim je nemůže diktovat. Teoreticky nelze vyloučit nic, ani dohodu o území, ale to si ale musí říct sami účastníci rozhovoru,“ uvádí v Pro a proti bývalý ministr zahraničních věcí a dnešní ředitel Diplomatické akademie Cyril Svoboda (KDU-ČSL).
Lukáš Matoška, Ondřej Čihák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Západ nebude nikdy po Ukrajině požadovat ústupky ve válce s Ruskem, prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron během své návštěvy Kyjeva, kam přicestoval společně s německým kancléřem Scholzem a italským premiérem Draghim. Zároveň Macron řekl, že Ukrajina musí zvítězit. Shodnou se však západní země na tom, co by vítězství Ukrajiny konkrétně mělo znamenat. A jsou v tuto chvíli vyloučené jakékoli ústupky Rusku, protože by byla chyba ustupovat agresorovi, nebo by některé ústupky mohli odblokovat mírová jednání.

  • Pro a proti Lukáše Matošky.

  • Našimi hosty jsou bývalý ministr zahraničních věcí, dnes ředitel diplomatické akademie Cyril Svoboda. Dobrý den. Vítejte v našem studiu. Dobrý den. A místopředseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti, starosta Prahy šest Ondřej Kolář z TOP 09. Dobrý den do PS.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají