Pro a proti

Jedna služba na pohotovosti navíc není pro praktiky zátěž, říká primář. Nemáme kapacitu, nesouhlasí pediatrička

Pro a proti

Jedna služba na pohotovosti navíc není pro praktiky zátěž, říká primář. Nemáme kapacitu, nesouhlasí pediatrička
Dětský lékař

Plus

Dětským pohotovostem v nemocnicích chybí pediatři. Primáři 55 dětských oddělení se před časem obrátili na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka s výzvou, aby jim s personální krizí pomohli praktici pro děti a dorost. Jenže těch není dost ani na pokrytí primární péče. Pokud se stavy v nemocnicích nedoplní, hrozí, že některá zařízení pohotovosti uzavřou. (repríza)
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ti. Ptát se bude Karolína Koubová. Děkuji za slovo. Dobré dopoledne. U zavírání dětských pohotovostí v některých nemocnicích. I to podle nemocničních pediatrů hrozí, pokud se nebude urgentně řešit jejich nedostatek. Před časem se šéfové 50 dětských oddělení obrátili na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka s výzvou, aby jim s personální krizí pomohly praktici pro děti a dorost, měli by i oni čas od času sloužit pohotovosti a pomoct tak svým kolegům v nemocnicích, nebo mají své práce v ordinacích až nad. Hlavu? Nepotřebují naopak právě praktici personálně posílit své stavy. Dokonce zásadněji než nemocniční pediatři chybí dětští lékaři spíš v nemocnicích nebo v primární péči.

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Se mnou ve studiu už je Ivan Peychl, primář pediatrického oddělení Fakultní nemocnice Bulovka. Děkuji, že jste přišel do studia. Vítejte. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají