Pro a proti

Hůle: Pětitisícová dávka povede k neefektivní útratě. Je to jednorázové plácnutí do vody

Pro a proti

Hůle: Pětitisícová dávka povede k neefektivní útratě. Je to jednorázové plácnutí do vody
Daniel Hůle

Plus

Vláda před měsícem spustila program Deštník proti drahotě, který má za zhruba 100 miliard letos pomoci skupinám obyvatel snížit dopady růstu cen. „Opatření jsou realizována postupně. Navýšení příspěvku na bydlení se osvědčilo poměrně slušně, tedy minimálně ten první impulz v pomoci proti růstu cen energií,“ míní Kateřina Jirková z ministerstva práce. „První krok vlády byl jednoznačně plus,“ souhlasí Daniel Hůle z Člověka v tísni. Mrzí ho ale nastavení zákona.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dnes s Lukášem Mata. Škol sněmovna tento týden schválila 5000.

  • Co ví příspěvek na dítě? Příští týden o tomto příspěvku bude rozhodovat Senát. Jednorázová dávka je součástí deštníku proti drahotě, tedy vládních opatření proti zdražování. Pomůžou tato opatření těm, kteří si při vysoké inflaci samy nepomůžou, jak slibuje vláda nebo jak tvrdí kritici, je vládní deštník děravý a pomoc by měla být líp zacílená.

  • Pro a proti Lukáše Matošky.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají