Interview Plus

Kalousek: Rozpočtová politika vlády je ta nejméně odpovědná v moderní historii. To si nedovolili ani komunisti

Interview Plus

Kalousek: Rozpočtová politika vlády je ta nejméně odpovědná v moderní historii. To si nedovolili ani komunisti
Miroslav Kalousek na volebním štábu SPOLU.

Plus

Vláda připravila návrh státního rozpočtu pro příští rok, který počítá se schodkem ve výši 295 miliard korun, Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) je rozpočet solidární a protikrizový. „Vládní politici říkají, že je vysoký, protože máme válku a ceny energií letí nahoru. Ale on je vysoký především kvůli rozpočtovému populismu,“ míní exministr financí a bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Do PS směřuje návrh státního rozpočtu na příští rok. Předpokládá schodek ve výši 295 miliard korun. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury z ODS je rozpočet solidární a protikrizový. Počítá totiž s pomocí v době drahých energií. Samotné zastropování cen elektřiny a plynu pro domácnosti by ale schodek zvyšovat nemělo, protože toto opatření chce vláda zaplatit z chystané daně z mimořádných zisků. Podařilo se vládě najít rovnováhu mezi rozpočtovou odpovědností a potřebou pomáhat v době energetické krize? Dobrý poslech přeje Lukáš Matoška.

  • Interview Plus.

  • A naším dnešním hostem je bývalý ministr financí, a taky bývalý předseda strany TOP 09 a KDU-ČSL Miroslav Kalousek. Dobrý den, vítejte v našem studiu.

Více z pořadu