Pro a proti

Dlouhodobá tolerance ruské agrese se nám nevyplatila, hodnotí rok války na Ukrajině filozof Němec

Pro a proti

Dlouhodobá tolerance ruské agrese se nám nevyplatila, hodnotí rok války na Ukrajině filozof Němec
Putin navštívil vojenský výcvik mobilizovaných záložníků v Rjazani

Plus

Jak rozumíme po roce ukrajinsko-ruské války příčinám jejího vzniku? A dělá Západ dost pro to, aby Rusko ukončilo svou agresi vůči Ukrajině? Politolog Pavel Barša je přesvědčen, že ano, filozof Václav Němec vítá západní pomoc Ukrajině, ale podle něj není stále dost rychlá ani účinná.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ukrajina se už rok brání výrazně většímu nepříteli, a to do značné míry. Díky západní vojenské pomoci je však tato pomoc dostatečná? Kam až může zajít, aniž by hrozil přímý konflikt mezi Severoatlantickou aliancí a Ruskem? Může západ mluvit Ukrajině do toho, co má dělat? Ohrožuje ruská invaze celou západní civilizaci? A má západ díl odpovědnosti za to, že válka vůbec začala?

  • Pro a proti Lukáše Matošky.

  • A našimi hosty tady ve studiu plusu už jsou politolog Pavel Barša z ústavu politologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Dobrý den. Dobrý den. A filozof Václav Němec z ústavu filozofie a religionistiky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Dobrý den i vám. Dobrý den. Pánové. Úvodem mám stejnou otázku na oba. Poprosím o stručné odpovědi. Pak to rozebereme. Začněme od vás. Pane Baršo, dělá západ dost pro to, aby Rusko ukončilo svoji agresi vůči Ukrajině? Ano. Tak to byla velice stručná odpověď. Děkuji za ni. Pane Němče.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají