Osobnost Plus

Válka na Ukrajině je proti celému Západu. Když to nepochopíme, zopakujeme si katastrofy 20. století, varuje filozof Němec

Osobnost Plus

Válka na Ukrajině je proti celému Západu. Když to nepochopíme, zopakujeme si katastrofy 20. století, varuje filozof Němec
Václav Němec, filozof

Plus

To, co se za téměř dva roky války na Ukrajině stalo s Putinem a jeho režimem, hodnotí filozof Václav Němec jako změnu, bohužel pro nás k horšímu. „I před rokem a půl to pro Putina vypadalo daleko hůř než dnes. Bohužel to, co je pro něj dobré, je zlé pro Ukrajinu i veškerý civilizovaný svět. Ale nakonec možná i pro samotné Rusko,“ myslí si. 
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jiná osobnost. Plus.

  • Jak dostat Putina před soud, se v tuto chvíli jeví jako neřešitelný problém, říká a dodává i když právě v této souvislosti si lze samozřejmě představit mnohé jiné scénáře. A některé z nich nemusí být pro Vladimira Putina zdaleka tak komfortní, jako je nějaký fešácký kriminál v Haagu, prohlásil před rokem a půl filozof a vysokoškolský učitel Václav Němec, který je i dnešním hostem osobnosti. Plus. Vítám vás. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plesu přeje Barbora Tachecí.

  • Tak představoval jste si tenkrát před rokem a půl nekomfortní scénáře pro Vladimira Putina? Nebyl jste sám a najednou máme rok a půl pryč. A vypadá to pro Putina na velmi komfortní scénář opětovného příchodu k prezidentství. Tak se ptám je to filozofova skepse?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají