Jak to vidí...

Analytik Smetana: Ukrajinská ofenziva stanovených cílů nedosáhla. Boje teď ovlivní mráz a zima

Jak to vidí...

Analytik Smetana: Ukrajinská ofenziva stanovených cílů nedosáhla. Boje teď ovlivní mráz a zima
Doněcká oblast, město Avdijivka, přesněji řečeno její ohořelé ruiny

Dvojka

Válka na Ukrajině trvá už 644 dní. V jaké fázi se konflikt téměř dva roky od ruské invaze nachází? Jak průběh bojů ovlivní zimní měsíce? A jak dlouho vydrží jednota Evropy v podpoře této zemi? Vojenský analytik Michal Smetana v audiozáznamu ještě vysvětlí, jaké dopady může mít pro Ukrajinu situace na Blízkém východě, a vyjádří se i k tomu, co by reálně mohlo pro Ukrajinu znamenat, kdyby se do Bílého domu vrátil Donald Trump.
Michal Smetana, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • A té dobrý den přeje Zita Senková. Naladili jste si pravidelný rozhovor o dění kolem nás. Pozvání přijal Michal Smetana, výzkumný pracovník a pedagog na Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, vedoucí pražského centra pro výzkum míru. Dobrý den. Dobré ráno. Zeptám se vás například na to, jak zimní měsíce ovlivní průběh bojů na Ukrajině a jak dlouho vydrží jednota Evropy v podpoře této zemi. Přeji nerušený poslech.

  • Pane Smetano, válka na Ukrajině trvá už 644 dní. V jaké fázi se po roce a půl od ruské invaze?

Více z pořadu