Dvacet minut Radiožurnálu

Petr Pavel: Putin byl utvrzován v tom, že Ukrajinu porazí v řádu dní. Spoléhal na pomalou reakci Západu

Dvacet minut Radiožurnálu

Petr Pavel: Putin byl utvrzován v tom, že Ukrajinu porazí v řádu dní. Spoléhal na pomalou reakci Západu
Zvolený prezident Petr Pavel

Radiožurnál

V den výročí ruské invaze na Ukrajinu zvolený prezident Petr Pavel reflektuje uplynulý rok. Jak zpětně hodnotí své předpovědi v rámci vývoje války? Byly státy Severoatlantické aliance připraveny na ozbrojený konflikt? Je namístě očekávat ze strany Ruska stupňující se agresi a nepředvídatelnost, nezávisle na tom, jak se konflikt bude vyvíjet? Je Česko připraveno na potenciální rozšíření války na území NATO? Rozhovor s nastupující hlavou státu vedl Tomáš Pancíř.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co ukázal rok války na Ukrajině? Kdy a jak může ruská invaze skončit? Co z války na Ukrajině plyne pro Česko a pro Severoatlantickou alianci a jaká bude v dalších jednáních o postupu státu EU a NATO k Rusku a Ukrajině? Roli zvoleného prezidenta Petra Pavla?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu v den prvního výročí ruské invaze na Ukrajině je právě zvolený prezident, armádní generál ve výslužbě Petr Pavel. Dobrý den. Vítejte ve vysílání Radiožurnálu a ČRo Plus.

  • Dobrý den a děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají