Laboratoř

Evropané, nejezte žáby, varují vědci. Žabí stehýnka si oblíbili i Češi

Laboratoř

Evropané, nejezte žáby, varují vědci. Žabí stehýnka si oblíbili i Češi
Žabí stehýnka jsou francouzskou specialitou

Plus

Odborníci na biodiverzitu z Bonnu varují před konzumací žabích stehýnek. Spočítali, že počet stehýnek vyvezených do Evropské unie v letech 2010 až 2019 odpovídá zhruba dvěma miliardám usmrcených žab.
Martina Mašková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nadále zotavuje. Zítra by už se měl zúčastnit mše na Svatopetrském náměstí, kterou začínají vatikánské velikonoční obřady. Už je ale budou místo něj sloužit kardinálové. Šestaosmdesátiletý papež totiž kvůli bolesti kolena nemůže dlouho stát a silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku. Dolní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu je ale v provozu. Na svém webu o tom informují vlekaři. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 km/h. Dnes ale foukalo sedmdesátku. Kolem 12000 profesionálních i amatérských závodníků běží Pražský půlmaraton. Sleduje ho reportér Jakub Marek.

  • Elitní muži mají za sebou 10 km. V čele je skupinka afrických vytrvalců, ve které nechybí Keňan Kimeli, který tady útočí na své třetí vítězství pražském půlmaratonu. Mezi ženami je situace s africkými zas o něco mi obdobná. Nejlepší Češky zatím Stuartová a Hrochová na sedmém a osmém místě. Z Palachova náměstí Jakub Marek, Radiožurnál.

  • Zelená vlna. Známe lepší cestu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají