Interview Plus

Spoustě lidem vadím z podstaty, jako žena malující se sprejem, říká Toy Box

Interview Plus

Spoustě lidem vadím z podstaty, jako žena malující se sprejem, říká Toy Box
Toy Box

Plus

Vzrušená atmosféra provázející prezidentskou volbu přiměla i řadu umělců k výzvám k aktivní účasti na hlasování nebo k přímé podpoře jednoho z kandidátů. „Váhala jsem, jestli k těm volbám vůbec chci jít. Ale nakonec pro mě Andrej Babiš představoval takovou antihodnotu, že mi přišlo důležité k volbám jít a veřejně vyzvat lidi, aby učinili podobně,“ říká streetartová umělkyně a komiksová kreslířka Toy Box.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Podpora od umělců patří ke standardnímu arzenálu zbraní používaných politiky před volbami. Zároveň je mnoho umělců, kteří se záměrně drží od politiky co nejdál. Ale letošní prezidentské volby přiměly i jindy zdrženlivé osobnosti, aby vyzvali lidi k účasti při hlasování. Jak daleko či blízko k sobě mají světy politiky a umění a jak se dá prostřednictvím výtvarného umění vyjadřovat k tak zásadním tématům dneška, jako jsou klimatická změna nebo práva zvířat. Vítejte u dalšího rozhovoru ze speciální série interview s mimořádnými mladými osobnostmi. Dobrý poslech přeje Jan Bumba. 10 let.

  • S ČRo Plus.

  • A naším hostem je výtvarnice, streetartový, umělkyně a komiksová kreslířka. To je box. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají