Interview Plus

Do zaostávajících regionů jde jen zlomek peněz. Ministři o tom ví, ale neřeší to, tvrdí senátor za STAN

Interview Plus

Do zaostávajících regionů jde jen zlomek peněz. Ministři o tom ví, ale neřeší to, tvrdí senátor za STAN
Zbyněk Linhart (STAN)

Plus

Stav životního prostředí Česka stále není vyhovující a pokrok směrem ke klimatické neutralitě a plnění Zelné dohody pro Evropu malý. Konstatuje to nejnovější dostupná zpráva ministerstva životního prostředí. „Kroky musejí být únosné a proveditelné, aby nepopíraly fyzikální zákonitosti. Je třeba mít ambiciózní cíle, ale ty, které jsou stanoveny do roku 2050, by možná byly splnitelné v roce 2080,“ namítá senátor Zbyněk Linhart z hnutí STAN.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Stav životního prostředí Česka stále není vyhovující a pokrok, který by měl směřovat ke klimatické neutralitě, podle Zelené dohody pro Evropu malý, konstatuje poslední dostupná zpráva, kterou každý rok zveřejňuje ministerstvo životního prostředí. Dokážeme to změnit? A chceme to vůbec změnit, když z mnoha stran zaznívá, že je potřeba zrušit nebo aspoň revidovat Green Deal. Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Do senátního studia zdravím dnešního hosta, předsedu senátního výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Zbyňka Linharta za hnutí STAN. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají