Interview Plus

„Bez zbraní budeme jen umírat.“ Na Ukrajině panuje rozčarování, že svět se dívá jinam, popisuje Boháč

Interview Plus

„Bez zbraní budeme jen umírat.“ Na Ukrajině panuje rozčarování, že svět se dívá jinam, popisuje Boháč
Vojtěch Boháč, šéfredaktor webu Voxpot.cz

Plus

Unijní lídři se na summitu v Bruselu shodli na nutnosti urychleně poskytnout Ukrajině protivzdušnou obranu. Dodávky zbraní a munice ovšem v posledních měsících váznou a na frontě je podle válečného reportéra Vojtěcha Boháče vidět, že pomoc je naprosto nedostatečná: „Často jsme slyšeli, že Česko je poslední, kdo Ukrajině reálně zůstal,“ uvádí s tím, že vztah k Polsku zhoršily blokády hranic a Spojeným státům vojáci vyčítají, že kvůli domácím politickým sporů nedodávají zbraně.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ukrajině je potřeba urychleně poskytnout protivzdušnou obranu. Shodli se na tom lídři sedmadvacítky na včerejším summitu v Bruselu. Kolik takových prohlášení už ale zaznělo a na ukrajinských bojištích se to zatím vážně neprojevilo? Může to být rozhodující, pokud přijde ruská ofenziva. A jak se na ně ukrajinští vojáci připravují? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • V přenosovém voze je dnes hostem Interview Plus šéfredaktor serveru Voxpot a válečný reportér Vojtěch Boháč. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají