Interview Plus

Z Babiše jsem cítil, že už ho dlouho nikdo neobjal. Pavel působil obezřetně, říká autor Fabulací Jana Špačka

Interview Plus

Z Babiše jsem cítil, že už ho dlouho nikdo neobjal. Pavel působil obezřetně, říká autor Fabulací Jana Špačka
Youtuber Jan Špaček

Plus

Během kampaně před prezidentskými volbami se kandidáti snažili oslovit voliče i netradičními způsoby. Mimořádnou pozornost přitáhla videa publikovaná pod názvem Fabulace Jana Špačka. Ty přitom více než standardní rozhovor připomínají estrádu či surrealistický kabaret. „Chtěl jsem přijít s něčím novým a ptát se politiků na jiné věci. Nejtěžší otázka, na kterou jsem se kdy zeptal, byla u současného prezidenta Petra Pavla: kolik ve své profesní kariéře zabil lidí.“
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Letošní prezidentské volby představovaly těžký úkol i pro média. Televize zvažovali, jak nastavit pravidla debat. Noviny a servery zvažovali, zda přímo podpořit některého z kandidátů. Všichni se snažili přijít na nějaký osobitý přístup a získat vyjádření, které nebudou mít všichni ostatní. Nad tím, jak pokrýt volby, často debatovali početné týmy novinářů a editorů. Výsledkem jejich úsilí ale často nebylo tak početné publikum, jaké získal osamělý internetový jezdec Jan Špaček. Jak se dokázal dostat do blízkosti politiků. A jsou jeho fabulace ukázkou, jak bude vypadat novinařina v budoucnosti? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je youtuber Jan Špaček. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají