Interview Plus

Írán nechce konflikt eskalovat. K upevnění postavení by potřeboval jaderné zbraně, říká politolog Čejka

Interview Plus

Írán nechce konflikt eskalovat. K upevnění postavení by potřeboval jaderné zbraně, říká politolog Čejka
Protiizraelské shromáždění v Teheránu po explozích v okolí města Isfahán

Plus

Íránská protivzdušná obrana nad ránem sestřelila několik dronů. Podle amerických médií šlo o útok Izraele, tuto domněnku ale ani Írán, ani Izrael nepotvrdily. „Mohla to být lehká izraelská odpověď, ale zároveň snaha neeskalovat konflikt,“ domnívá se odborník na Blízký východ Marek Čejka.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Chod je na pokraji propasti, myslí si generální tajemník Rady bezpečnosti OSN Antonio Guterres. V Íránu přitom nad ránem protivzdušná obrana likvidovala několik dronů. Čeho jsme svědky? Budou Izrael a Írán respektovat výzvu západu ke zdrženlivosti ve vzájemných odvetách. A co to všechno znamená pro další vývoj konfliktu v pásmu Gazy? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Do brněnského studia zdravím hosta dnešního Interview Plus, odborníka na Blízký východ, autora mnoha textů s osobní zkušeností z oblasti Marka Čejku. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají