Interview Plus

V Česku neroste blahobyt, sociálnědemokratické hodnoty budou potřeba vždy, věří lídr evropských socialistů

Interview Plus

V Česku neroste blahobyt, sociálnědemokratické hodnoty budou potřeba vždy, věří lídr evropských socialistů
Nicolas Schmit

Plus

Migrace, bezpečnost nebo klima – řada témat letošních voleb do Evropského parlamentu je spojena s obavami občanů z vývoje posledních let. Populisté slibují, že problémy rychle vyřeší. Co nabízejí strany tradiční? „Populisté vždy operují se strachem, ale nemají řešení. Ani u té migrace,“ konstatuje lídr evropských socialistů Nicolas Schmit.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Čeští voliči budou od kandidátů do Evropského parlamentu chtít slyšet, jak by řešili problémy spojené s migrací, bezpečností nebo klimatickou politikou. Tato témata se objevují v průzkumech na předních místech. Voliči v celé Evropě jsou často znepokojení z otřesů posledních let a analytici se snaží odhadnout, jak se to promítne ve volbách. Jakým způsobem chtějí tradiční strany, které po desítky let formovaly unijní politiku, čelit nástupu krajní pravice a populistů? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • STEM interview je eurokomisař pro pracovní místa a sociální práva, lídra strany evropských socialistů pro letošní volby do Evropského parlamentu a také kandidát této strany na předsedu Evropské komise Nikolas Schmidt. Pane Schmidte, mluvíme spolu v Praze, kam jste přijel v rámci kampaně před volbami do europarlamentu. Koho byste chtěl oslovit?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají