Zaostřeno

Čeští dobrovolníci v ukrajinském Bachmutu: To není hra na válku

Zaostřeno

Čeští dobrovolníci v ukrajinském Bachmutu: To není hra na válku
Rychlokurz ošetřování

Plus

„Pro mě je to velmi důležité, v Bachmutu jsem pomáhal ošetřovat řadu zraněných, ale i tam se to všichni učí za pochodu a mnozí vojáci neznají základní věci,“ říká padesátník Dan, který působil na východní Ukrajině tři měsíce, z toho dva týdny strávil v nemocnici v Bachmutu.
Ľubomír Smatana

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Okolo ukrajinských měst s ohledem a Bach moc svádí ukrajinská armáda už pár měsíců těžké boje s ruskými okupanty. Obě strany drží pozice a ověřené údaje z místa schází. Před Vánoci se ale s Bach mu to vrátili čeští dobrovolníci, kteří tam pracovali v nemocnici, před několika dny prošli už na českém území speciálním kurzem válečné medicíny. A to proto, že někteří z nich se na Ukrajinu za pár týdnů zase vrací. Jaká je jejich motivace? Jak to pak mu tu vypadá a proč je speciální kurz utajení? To je tématem pořadu Zaostřeno, u kterého vás vítá Lubomír Smatana. Zaostřeno.

  • Na sobě. No.

  • No a co je k? Probíhá v prázdné budově školy na jedné nejmenované středočeské vesnice.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají