Studio Leonardo

Studie: Velká sídliště jsou životu bezpečnější než kompaktní zástavba v centru Prahy

Studio Leonardo

Studie: Velká sídliště jsou životu bezpečnější než kompaktní zástavba v centru Prahy
V blízkosti sídliště Kunratická v Liberci má vyrůst nová obytná čtvrť

Plus

Extrémní výkyvy počasí si vyžádají stále více obětí na lidských životech. Dokazuje to studie vědců z Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR a Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Hostem Studia Leonardo je vedoucí vědeckého týmu Aleš Urban. Dozvíte se například, že velká sídliště jsou překvapivě životu bezpečnější než kompaktní zástavba v centru Prahy.  Připravil David Šťáhlavský.
David Šťáhlavský

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už desetiletí nás sužují nárazové vlny horka, na která jsme nebyli dříve zvyklí. Hrozí to vysycháním přírody a hlavně to reálně ohrožuje životy nás lidí. Máme čekat, že střídavé extrémy počasí budou časovanou bombou pro naše zdraví více než lokální konflikty. Budu se ptát Aleše Urbana z ústavu fyziky atmosféry Akademie věd a fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity. Poučnému poslechu zve David Šťáhlavský.

  • Studiu.

  • Aleš Urban tady ve studiu. Vítejte, dobrý den. Dobrý den. Vychází to ze studie, která zahrnuje skoro jednu dekádu, tedy odklad 2010 až po rok 2019. Teď jsme o pár let starší. Máte přehled, kam to spěje? Jak vlny dál zesilují?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají