Leonardo Plus

Tomáš Sedláček: Kapitalismus ničí životní prostředí? Ano, ale taky jsme začali brzdit, poučili jsme se

Leonardo Plus

Tomáš Sedláček: Kapitalismus ničí životní prostředí? Ano, ale taky jsme začali brzdit, poučili jsme se
Tomáš Sedláček, ekonom, vysokoškolský pedagog, v minulosti byl poradcem prezidenta Václava Havla a ministra financí

Plus

Evropská komise představila svou strategii Fit for 55, která má pomoci v praxi naplnit ekologické cíle a závazky Pařížské klimatické dohody. „Pařížská dohoda je jedna z nejúctyhodnějších událostí. Že jsme byli schopni jako celá planeta něco podepsat,“ uznává ekonom ČSOB a filozof Tomáš Sedláček. „A není to dohoda bezzubá, ale ostrá. Což dosvědčuje i to, že od ní bývalý prezident USA Donald Trump odstoupil.“
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nejen česká, ale i ostatní ekonomiky vidí svou blízkou budoucnost optimisticky a předpovídají brzký návrat k růstu. To vše ve chvíli, kdy Evropou obchází hrozba další vlny covidové pandemie a znovu se začíná mluvit třeba o testování ve firmách, omezuje se cestování mezi jednotlivými státy. Oproti loňskému roku je ale něco jinak. Máme možnost se očkovat, což už řada z nás využila. Jak na tom tedy jsme pohledem ekonoma, filozofa a proč prožíváme opět nejistou letní sezonu?

  • Obohacující poslech přeje Václav Pešička Leonardo.

  • A my dnešním hostem je filozof a ekonom ČSOB Tomáš Sedláček, který působí na Metropolitní univerzitě Praha a také Univerzitě Karlově. Tomáši, vítejte.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají