Leonardo Plus

Úspěch Zelené dohody? Záleží na národních politicích, máme podíl na rozhodování, říká expert Braun

Leonardo Plus

Úspěch Zelené dohody? Záleží na národních politicích, máme podíl na rozhodování, říká expert Braun
Mats Braun

Plus

V rámci Zelené dohody pro Evropu začínají do Česka proudit obrovské sumy peněz na modernizaci hospodářství nebo na pomoc zranitelným obyvatelům. Přesto je k ní společenská nálada negativní. Co je příčinou? A jak se zkratkovitě nazvaný Green Deal může změnit po červnových evropských volbách? V pořadu Leonardo Plus odpovídá ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Mats Braun.
Jan Kaliba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Málokdo ho viděl, leckdo se ho bojí. A všech se nás týká a bude týkat. Green Deal neboli Zelená dohoda pro Evropu. Někdy až mýtický dokument a hromada opatření, která z něj vyplývají, budí emoce a rozděluje společnost a zřejmě spolurozhodne červnové volby do Evropského parlamentu. My dnes vysvětlíme jeho skutečný smysl i obsah a přínosy i problémy. Jak souvisí třeba s bezpečností? Jak moc záleží přímo na Česku, jestli a komu bude užitečný a do jaké míry se dá po eurovolbách změnit nebo zrušit, jak někteří slibují. K poslechu vás zve Jan Kaliba.

  • Leonardo.

  • Do studia přišel Matz Brown, politolog, specialista na problematiku zelené dohody a ředitel pražského Ústavu mezinárodních vztahů. Vítejte v ČRo.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu