Leonardo Plus

„Zelené“ změny je třeba zavádět pomalu, ne překotně a revolučně, radí národohospodářka Lipovská

Leonardo Plus

„Zelené“ změny je třeba zavádět pomalu, ne překotně a revolučně, radí národohospodářka Lipovská
Ekonomka Hana Lipovská

Plus

Evropská komise se rozhodla, že investuje 100 miliard eur na přechod ke klimaticky odpovědnému hospodářství a ústup od hnědého uhlí. Můžeme v tomto případě mluvit o ekoměně?
David Šťáhlavský, Ondřej Čihák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dnešní vědecký rozhovor s Hanou Lipovskou, národohospodářskou, která více než střízlivě vnímá unijní zásahy do hospodářské a fiskální politiky členských zemí věnujeme zeleni. Tedy zprostředkovaně, samozřejmě přes peníze, tedy zelené peníze. Vítejte na plosce v pořadu o často tušených, mnohdy nechtěných, ale docela dobře i netušených souvislostech finančních prostředků, které jdou na naši zelenější přítomnost i budoucnost. Poslechu zve David Šťáhlavský.

  • Leonardo plus.

  • Hana Lipovská z Masarykovy univerzity v Brně v pražském studiu. Vítejte. Dobrý den. Hlavním tématem našeho dnešního rozhovoru jsou virtuálně, ale zato v tučných kapitolách zelené peníze. Na začátek tedy prosím. Existuje nějaká definice takových peněz?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají