Interview Plus

V eurovolbách jde o budoucnost. Putin by nejradši zničil Green Deal, říká francouzská ekonomka

Interview Plus

V eurovolbách jde o budoucnost. Putin by nejradši zničil Green Deal, říká francouzská ekonomka
Laurence Tubiana

Plus

„Zelená dohoda je nezbytná a chrání nás i před Ruskem. Má ale jednu zásadní slabinu,“ říká pro Český rozhlas Plus jedna z hlavních strůjkyň pařížské klimatické dohody. Laurence Tubiana mluví také o evropských volbách v atmosféře zemědělských protestů i tom, jak co nejlépe zvládnout transformaci energetiky či automobilového průmyslu.
Jan Kaliba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Měsíce před evropskými volbami napříč kontinentem protestují zemědělci, Česko řeší budoucnost energetiky či automobilového průmyslu a EU vymýšlí, jak pomoci Ukrajině zadržovat ruskou agresi nebo jak si bezpečně zajistit kritické suroviny. A všechno to souvisí se Zelenou dohodou pro Evropu. Jaká je její budoucnost?

  • Interview Plus.

  • Interview Plus je s námi specialistka na klima a energetiku a zemědělství. Lorenz studia na v roce 2015 patřila k hlavním architektům pařížské klimatické dohody a předtím byla například poradkyní francouzského premiéra Lionel Jospin a teď řídí evropskou klimatickou nadaci, předsedá radě francouzské rozvojové agentury a působí také jako prof. pařížské univerzity. S John sport, vítejte v ČRo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají