Leonardo Plus

Obezita u dětí? Řešíme jídlo, ale klíčem pro život je pohyb, říká obezitolog Matoulek

Leonardo Plus

Obezita u dětí? Řešíme jídlo, ale klíčem pro život je pohyb, říká obezitolog Matoulek
Děti cvičí

Plus

Víc než miliarda lidí na světě je obézních, za posledních 50 let se jejich počet celosvětově ztrojnásobil. Stále více zemí čelí rostoucímu počtu lidí s nadváhou či obezitou. Proč stále tloustneme a jak tento celosvětový trend zvrátit? V pořadu Leonardo Plus odpovídá přední český obezitolog Martin Matoulek.
Renata Kropáčková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Cenný. Miliarda lidí na světě je obézních. Za posledních 50 let se jejich počet celosvětově ztrojnásobil. Stále více zemí čelí rostoucímu počtu lidí s nadváhou či obezitou. V roce 2030 bude podle odhadů Světové zdravotnické organizace obézní více než třetina Čechů, což představuje jednou z významných zátěží zdravotnického systému. Odhaduje se, že české zdravotnictví už teď stojí 30 miliard ročně. Proč stále tloustneme? Jak tento celosvětový trend zvrátit? Jak obezitou vnímáme jako společnost a jak velký byznys se kolem ní točí? O tom bude řeč v dnešním Leonardu +, o jehož poslechu vás vítá Renata Kropáčková.

  • Leonardo.

  • A tentokrát jsme se s naším přenosovým vozem vypravili za uznávaným obezitolog m a tělovýchovným lékařem Martinem Matoulkem, vedoucím lékařem XXL. Centra třetí interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a první lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají