Leonardo Plus

Vyživovali jsme jen rostliny. Půdní organismy tak hladoví a půda degraduje, říká biolog Miko

Leonardo Plus

Vyživovali jsme jen rostliny. Půdní organismy tak hladoví a půda degraduje, říká biolog Miko
Ladislav Miko

Plus

V uplynulých desetiletích jsme zapomněli na to, že v půdě žijí kromě zemědělských  plodin i jiné živé organismy. Pokud se jim nedaří,  vede to k rozpadu půdní struktury. Nyní proto máme narušené a poničené zemědělské plochy, které mnohem obtížněji zvládaji sucha či záplavy. Jak to můžeme změnit? V pořadu Leonardo Plus odpovídá Ladislav Miko, půdní biolog a odborník na životní prostředí.
Martina Mašková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Čin, ale ona do. Plus. Další díl z cyklu setkání s významnými českými vědkyněmi a vědci. A tentokrát do našeho pořadu přijal pozvání Ladislav Miko, půdní biolog a odborník na životní prostředí. Dobrý den. Dobrý den. Jak se pozná zdravá půda? Čím tomu můžeme přispět? To bude klíč k celé naší dnešní debatě. Pořadem vás provede Martina Mašková.

  • Leonardo.

  • Dnešní host napsal knihu o život v půdě, příručku pro začínající biology. Takže jsi případné se ptal právě Ladislava Mika, jak se pozná zdravá půda? Poznáme to, když vezmeme do ruky rýč nebo lopatu a tu půdu si pak sami nabereme do rukou. Je to znát na první pohled.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají