Leonardo Plus

Splněné přání popraveného odbojáře a ornitologa Veleslava Wahla. Vychází kniha Pražské ptactvo 1800–2020

Leonardo Plus

Splněné přání popraveného odbojáře a ornitologa Veleslava Wahla. Vychází kniha Pražské ptactvo 1800–2020
Pražské ptactvo 1800–2020 s podtitulem Ptáci – město – příběh hrdiny

Plus

Kniha Pražské ptactvo 1800–2020 navazuje na práci ornitologa Veleslava Wahla popraveného za působení v odboji. „Hlavním impulzem pro vydání bylo jeho přání, aby knížka byla zrenovována, doplněna o současné znalosti. Byl to dluh, který jsme teď konečně splatili,“ říká Ondřej Sedláček, ornitolog a odborník na praktickou ochranu přírody.
Martina Mašková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Začíná Leonardo +. To je další díl z cyklu setkání s inspirativními českými vědkyněmi a vědci. Tentokrát pozvání přijal Ondřej Sedláček, ornitolog a odborník na praktickou ochranu přírody. Dobrý den.

  • Dobrý den. Jak se rodil unikátní počin, totiž kniha Pražské ptactvo 800 až 2020, jak zpívají ptáci v hlavním městě? Oproti období druhé světové války, kdy vyšlo původní vydáni a které ptačí druhy v Praze potřebují největší ochranu? To jsou nejdůležitější body toho, o čem spolu budeme mluvit. Pořadem vás provede Martina Mašková.

  • Leonardo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají