Host Lucie Výborné

Šamani v pravěku věděli něco víc. Znali přírodu i počasí, nastiňuje autor knihy Šaman ze země mamutů

Host Lucie Výborné

Šamani v pravěku věděli něco víc. Znali přírodu i počasí, nastiňuje autor knihy Šaman ze země mamutů
Populizátor vědy a spisovatel Pavel Radosta

Radiožurnál

Napodruhé se přenesl do doby lovců mamutů a navázal na bestseller Ztracen v zemi mamutů. Nová kniha spisovatele a popularizátora vědy Pavla Radosty se jmenuje Šaman ze země mamutů, ve které se přenášíme přibližně 25 tisíc let zpátky. „Věda se posouvá, hlavně analytické metody. Ale u knížek je zásadní příběh, který je napínavý, barvitě napsaný, že děti a dospěláky chytne a budou to číst jako každou jinou knížku s chutí,“ vysvětluje. Bude další pokračování?
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tímto dílem pořadu Host Lucie Výborné vás provede Vladimír Kroc.

  • Hostem Radiožurnálu je dnes fotograf a spisovatel Pavel Radosta. Dobrý den. Dobré ráno. Na podruhé jste se přenesl do doby lovců mamutů a navázal na bestseller ztracen v zemi mamutů novou knihou. Ta se jmenuje šaman ze země mamutů. Bylo to neodolatelné lákání. O kolik let jste se mentálně přesunul do minulosti?

  • Tak já jak stárnu, tak možná jsem mentálně přesouvám do dětství sám od sebe. Nebylo to náročné? Mně z toho prvního dílu stal ztracen zemi mám u toho zbylo spousta témat a ten šaman byla jedna z nich. Velmi silné téma vzhledem k pravěku a vzhledem k tomu, jakou roli tam ti šamani zřejmě hrály.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají