Leonardo Plus

K výchově patří trpělivost. V principu to nikdy nesmím vzdát, i když to občas nejde, radí psycholog

Leonardo Plus

K výchově patří trpělivost. V principu to nikdy nesmím vzdát, i když to občas nejde, radí psycholog
Výchova dítěte

Plus

Pandemická opatření trvají už rok a dopadají na celou společnost. Jak se v této zcela nové situaci daří dětem? „U dvouletých či čtyřletých dětí bych si ani netroufl říci, že je nějaký problém, pokud ho tedy nemají rodiče,“ připomíná důležitost kvality vztahu rodičů a dětí host Leonarda Plus dětský psycholog Václav Mertin z Katedry psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.
Eva Kézrová, Ondřej Čihák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Někdy jsou tak trochu opomíjeným. A když už o dětech v kontextu dnešní koronavirové době mluvíme, tak většinou řešíme, kdy už konečně půjdou do školy, jestli se stihnou připravit na přijímací a závěrečné zkoušky, jak zvládají on-line výuku a jak by mohlo vypadat školní testování. Ale nějak při tom všem zapomínáme na dětskou duši. Už je to příliš dlouhé i pro dospělého člověka. Tak jak to všechno zvládají právě děti a je to pro ně jednodušší anebo naopak složitější? Co o tom rozhoduje a hlavně jak my dospělí můžeme dětem pomoci. A opravdu se máme bát toho, že vinou koronaviru bude z našich dětí hloupá generace, co nemá vztah ke sportu? I o tom bude následující hodinka. Vy.

  • Vysílání ČRo Plus. Příjemný poslech přeje Eva Kézrová.

  • Leonardo plus.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají