Zaostřeno

Střídavá péče není zdaleka tak katastrofická a konfliktní, jak to někdy z médií vypadá, uklidňuje sociolog

Zaostřeno

Střídavá péče není zdaleka tak katastrofická a konfliktní, jak to někdy z médií vypadá, uklidňuje sociolog
hádka rodičů, rozvod, rozchod, dítě, střídavá péče

Plus

Jak soudci, psychologové ale hlavně rodiče a děti vnímají střídavou péči po rozvodu či rozchodu rodičů? Podobnou otázku si položil sociolog Petr Fučík z Masarykovy univerzity v Brně. „Jedním z výsledků je, že to zdaleka není tak konfliktní téma, tak polarizovaná a katastrofická záležitost, jak to někdy z médií vypadá. Zajímavé je i to, jak jsou si doopravdy rodiče schopni rozdělovat péči nebo to, že pro mladší děti je vhodnější kratší střídání,“ vysvětluje sociolog.
Alena Hesová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Děti ve střídavé péči jsou doma na dvou místech jak u mámy, tak u táty. A takových způsobů péče po rozchodu rodičů v Česku každoročně přibývá. Tímto společenským fenoménem se zabýval ve svém výzkumu i sociolog z Masarykovy univerzity v Brně Petr Fučík. Děti podle nedávno zveřejněných výsledků jeho práce ale nemají problém s tím, že mají dva domovy. Spíš řeší to, jak taková změna promění rodinné vztahy. Jak důležité je, aby spolu rodiče byli schopní komunikovat, pokud mají děti ve střídavé péči? Jaké argumenty mají její kritici a jaké stížnosti v souvislosti se střídavou péčí skončí u Ústavního soudu? Tématem vás provede Alena Hesová.

  • Zaostřeno.

  • Z mého pohledu to úplně je v pohodě. Vlastně. Líbí se mi to, že to tak je.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají