Téma dne

Školy budou po koronavirové pauze mnohem vstřícnější k různostem dětí, myslí si dětský psycholog Mertin

Téma dne

Školy budou po koronavirové pauze mnohem vstřícnější k různostem dětí, myslí si dětský psycholog Mertin
Ministerstvo zdravotnictví nepočítá s tím, že by se opakoval loňský scénář, kdy už v říjnu se většina škol zavřela a většinu školního roku strávili děti a učitelé na online výuce. Jednotlivým třídám a možná i celým školám však uzavření v případě většího r

Plus

Učitelé se po prázdninách a netypickém školním roce znovu postavili před své žáky. Ti se podle výzkumné zprávy společnosti Kalibro Projekt do školy těšili podstatně víc než v minulých letech. Zároveň ale přicházejí signály, že se až zdvojnásobil počet dětí, pro než rodiče žádají domácí vzdělávání, tvrdí dětský psycholog Václav Mertin z Katedry psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy: „Myslím si, že tentokrát je to výlučně záležitost obav rodičů z toho, co bude.“
Martina Mašková, Renata Kropáčková

Hosty byli:
Lucie Hochmanová, redaktorka, Český rozhlas
Martina Klímová, redaktorka, Český rozhlas
Ondřej Andrys, náměstek ústředního školního inspektora
Miloslav Hons, ředitel ZŠ Chomutov
Václav Mertin, dětský psycholog, Katedra psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak motivované se vracejí do škol děti a jak kantoři půjde dohnat, jsem zmeškala distanční výuka, zvláště u těch nejmladších zvládnou.

  • Úkoly úvodní testy na COVID. A co radí psycholog situaci, kdy se u dětí vytratil pocit povinnosti. O tom budeme mluvit v následujících minutách v ranním speciálu plusu. Od mikrofonu zdraví Renata Kropáčková a Martina Mašková.

  • Speciál ČRo Plus.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají