Leonardo Plus

Všechny děti by měly dostat vysvědčení za to, že ten rok přežily. Není to samo sebou, míní psychiatr Pöthe

Leonardo Plus

Všechny děti by měly dostat vysvědčení za to, že ten rok přežily. Není to samo sebou, míní psychiatr Pöthe
Bojíte se, jak zvládnete návrat do školy po online výuce?

Plus

České děti během pandemie strávily ze všech evropských dětí nejvíc času na on-line výuce. Až další měsíce a roky ukážou, jak moc se uplynulý rok projeví nejen na jejich vzdělání, ale především na psychice. Už teď se některé z nich nechtějí vrátit do lavic, mají úzkosti a další psychické problémy.
Eva Kézrová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Neslavné prvenství si připsal i české děti, když během covidové pandemie strávili v domácím vyučování prakticky nejvíce času ze všech evropských školáků. Teprve až další týdny, měsíce i roky ukáží, jak moc se to podepsalo na jejich psychice i budoucnosti. Už teď některé děti nejsou schopny znovu chodit do školy a další se svými úzkostmi bojují, ale mnohé o nich ani nemluví. Jak můžeme pomoci dětem, aby si nenechávali své pocity pro sebe a začali o nich mluvit dříve, než to pro ně bude psychický problém. A proč se mnohé z nich bojí uvěřit, že do školy už teď budou chodit na pořád. O tom bude dnešní Leonardo. Plus. Příjemný poslech přeje Eva Kézrová.

  • Leonardo.

  • Naším dnešním hostem je dětský psychiatr a psychoterapeut Peter Peter. A já jsem moc ráda, že jste přijal naše pozvání. I přesto, že teď, jak jste mi řekl, máte opravdu hodně práce. Děkuji vám, že jste přišel.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají