Zaostřeno

Velká Británie si posvítí na nelegální migraci, slibuje premiér Johnson

Zaostřeno

Velká Británie si posvítí na nelegální migraci, slibuje premiér Johnson
Britští policisté u letadla, které mělo odvézt první migranty do Rwandy

Plus

Jak se Británie staví k migraci? Tamní úřady sice většinu azylových žádostí, které se k nim dostanou, prohlásí za oprávněné, a azyl nakonec udělí – premiér Boris Johnson se ale letos rozhodl, že si na nelegální příchody do země posvítí.
Tomáš Havlín

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jediné téma, které podle některých britských komentátorů opravdu rozděluje vládní konzervativce a opoziční labouristy, je postoj k migraci. Britské úřady sice prohlásí většinu azylových žádostí, které se k nim dostanou, za oprávněné a azyl nakonec udělí, ale premiér Boris Johnson, ten oslabený aférou s covidovými večírky, se letos i tak rozhodl, že si na nelegální příchody do země posvítí nejdřív. V lednu prohlásil, že kontrolu nad Lamanšským průlivem převezme armáda, a v dubnu potom oznámil, že někteří uprchlíci budou vyvezeni do Rwandy. Poslechu pořadu ČRo Plus zaostřeno o britských deportací, do kterých se vložil i Evropský soud pro lidská práva, ale stále nejsou u konce a zve Tomáš Havlín.

  • Zaostřeno.

  • A Ninive o děti by kolt orchidejí. Bavorsku zajdu Ind a lidé tudy.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají