Zaostřeno

Uřízněte mi nohu, ale bojovat půjdu zas, říká válečný veterán z Ukrajiny. Za sebou má už 58 operací

Zaostřeno

Uřízněte mi nohu, ale bojovat půjdu zas, říká válečný veterán z Ukrajiny. Za sebou má už 58 operací
Jurij Ličenko (vlevo) se s ostatními veterány seznámil až v Darkově

Plus

Místo županu nosí uniformy a na hrudi se jim blýskají medaile. Neobvyklí pacienti začali přijíždět do lázní Darkov u Karviné. Mají za sebou léta bojů na východní frontě a také těžká zranění, která utržili v těžkých střetech s ruskými okupanty. Na Ukrajině je podle hrubých odhadů několik desítek tisíc převážně mladých mužů, kteří přišli o jednu nebo víc končetin. I to bude jeden z úkolů, se kterými se bude muset po válce ukrajinská společnost vypořádat.
Ľubomír Smatana

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Místo županu nosí uniformy a na hrudi se jim blýskají medaile. Neobvyklý pacienti začali přijíždět do Lázní Darkov u Karviné. Mají za sebou léta bojů na východní frontě a také těžká zranění, která utržil i v těžkých střetech s ruskými okupanty. Jaké jsou osudy válečných veteránů? Co je čeká v lázních a co potom doma na Ukrajině? A také rozhovor s českým chirurgem, který vojáky operu je. To všechno uslyšíte v pořadu Zaostřeno, který připravil Lubomír Smatana.

  • Zaostřeno.

  • 5000 u volného Tetivu. A vím nečistili úřad jakých filmech.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají