Speciál

Rok 2023 v zahraničí: Napínavé volby v Evropě, rozsáhlá zemětřesení a válka mezi Izraelem a Hamásem

Speciál

Rok 2023 v zahraničí: Napínavé volby v Evropě, rozsáhlá zemětřesení a válka mezi Izraelem a Hamásem
Pásmo Gazy po izraelském ostřelování

Plus

Rok 2023 možná vystihuje prohlášení generálního tajemníka Antónia Guterrese, který uvedl, že skončila éra globálního oteplování a začala éra globálního varu. Kromě rekordně horkého léta přinesl rok 2023 také několikery napínavé volby v Evropě, rozsáhlá zemětřesení nebo válku mezi Izraelem a Hamásem. K poslechu přehledu událostí roku 2023 vás zve Jakub Lucký.
Jakub Lucký

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rok 2023 možná vystihuje prohlášení generálního tajemníka Antónia Guterrese, který uvedl, že skončila éra globálního oteplování a začala éra globálního varu. Kromě rekordně horkého léta přinesl rok 2023 také několikery napínavé volby v Evropě, rozsáhlá zemětřesení nebo válku mezi Izraelem a Hamasem. K poslechu přehledu událostí roku 2023 vás zve Jakub Lucký.

  • Rok v zahraničí.

  • Zatímco většina světa vstupovala do roku 2023 v oslavách, Vatikán držel smutek. V poslední den roku 2022 totiž zemřel emeritní papež Benedikt XVI. ve věku 95 let. Na jeho pohřeb pátého ledna se vydal redaktor Pavel Novák.

Ostatní také poslouchají