Interview Plus

Na Ukrajinu nikdy nešlo ze Západu víc materiálu a zbraní, než jde teď, tvrdí vládní zmocněnec pro rekonstrukci země

Interview Plus

Na Ukrajinu nikdy nešlo ze Západu víc materiálu a zbraní, než jde teď, tvrdí vládní zmocněnec pro rekonstrukci země
Tomáš Kopečný, vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny

Plus

Ukrajina si stěžuje na nedostatek zbraní a munice. Jaký smysl má rozvoj civilních podnikatelských styků se zemí, která potřebuje především zbraně pro boj s ruskými útočníky? „Bez obchodních delegací tam žádné zbraně nebudou. Neustále se snažíme posouvat aktivity českých zbrojních firem, ale bez toho, s čím jsme přijeli teď, ta zbrojní výroba nemůže fungovat,“ zdůrazňuje Tomáš Kopečný, vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny, který v zemi vedl podnikatelskou misi.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ukrajinská armáda vzdala obranu města a v dívka také z jiných míst na frontě přicházejí zprávy o vyčerpání obránců a nedostatků zbraní a munice. Země naléhavě žádá o další pomoc od západních spojenců. Ta ale nepřichází v potřebném množství a zpožďují se dokonce i dříve přislíbené dodávky. Je možné v době, kdy nikdo neví, jak válka dopadne, rozvíjet obchodní vazby a rozjíždět na Ukrajině smysluplný byznys. Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný. Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání. Vy jste se nedávno vrátil z Ukrajiny, kde jste vedl podnikatelskou misi. S jakým přijetím jste se setkali?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají