Dvacet minut Radiožurnálu

Petra Procházková: Zdání politické jednoty Ukrajiny se rozpadá, vzdát se území ale zatím nepřipadá v úvahu

Dvacet minut Radiožurnálu

Petra Procházková: Zdání politické jednoty Ukrajiny se rozpadá, vzdát se území ale zatím nepřipadá v úvahu
Petra Procházková

Radiožurnál

Ukrajinské politické vedení nenachází společnou řeč s nejvyššími armádními důstojníky. V západní Evropě slábne schopnost a ochota pomáhat napadené Ukrajině a v případě vítězství Donalda Trumpa v příštím roce může úplně skončit americká pomoc. Jak se ukrajinské veřejné mínění vyrovnává s poklesem zahraniční podpory a ztrátou jednoty v boji proti ruské agresi? Tomáš Pancíř se ptal reportérky Deníku N Petry Procházkové, která Ukrajinu pravidelně navštěvuje.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jaké jsou vztahy mezi ukrajinským prezidentem a náčelníkem generálního štábu ukrajinské armády? Co pro Ukrajinu znamená slábnoucí zahraniční podpora? Jaká je domácí pozici Volodymyra Zelenského a jak poslední vývoj ovlivňuje náladu a odhodlání Ukrajinců?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je reportérka deníku n, která se včera vrátila z Ukrajiny, Petra Procházková. Dobrý den, vítejte v našem studiu.

  • Dobrý den. Podle listu Ukrajinska pravda ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj při komunikaci s některými veliteli ozbrojených sil obchází náčelníka generálního štábu Valerije za Lužného. Sám za Lužný na začátku listopadu řekl, že se situace na bojišti dostala do slepé uličky. Na to reagoval prezident Zelenský slovy, že situaci za patovou nepokládá. Co se to mezi Zelenským a zadluženým děje?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají