Speciál

Záznam Superdebaty Evropské volby 2024

Speciál

Záznam Superdebaty Evropské volby 2024
Superdebata Českého rozhlasu začíná

Plus

Superdebata hlavních favoritů voleb do Evropského parlamentu stanovených průměrem dosavadních průzkumů. Debatu na Vysoké škole ekonomické moderoval Jan Pokorný.
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A já už si zakážu na to reagovat. Danuše Nerudová.

  • Tak já už na to taky nebudu reagovat. Co mně chybělo? Já musím říct, že mně chyběl pozitivní pohled na věc. Mně chybí to, že těmi debaty se debatami se neminulo to, že EU je velmi důležitý mírový projekt a že středně velká země v srdci Evropy, devátá nejlidnatější, prostě vzhledem k svému svému ekonomickému modelu nemá jinou možnost než být součástí unie. Pro mě ty diskuse byly pořád o tom, co je špatně. Zaznívalo to i od těch, kteří tam velmi dlouho sedí v tom Evropském parlamentu. A musím říct, že nezaznívaly ty hlavní věci, že jsme skutečně zemí, která má být součástí EU a nezaznívaly žádná konstruktivní řešení. Starostové jsou proevropskou stranou a říká říkáme, že EU má své chyby chceme aktivně odstraňovat, protože je velmi důležité, jak ta Evropa bude v příštích 20 30 letech fungovat. A ta Evropa, dámy a pánové, bude taková, jakou mi.

  • Si ji uděláme, říká Danuše Nerudová.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu