Historie Plus

Politické vraždy, které změnily svět: Martin Luther King – smrt v očekávání

Historie Plus

Politické vraždy, které změnily svět: Martin Luther King – smrt v očekávání
Martin Luther King

Plus

Baptistický pastor, občanský aktivista a nositel Nobelovy ceny míru Martin Luther King byl ve svých devětatřiceti letech zastřelen v roce 1968.
Pavel Hlavatý

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Občanský aktivista a baptistický pastor Martin Luther King, nositel Nobelovy ceny za mír, dosáhl ve svém krátkém životě pozoruhodných úspěchů. K poslechu příběhu muže, který výrazně přispěl k odstraňování rasové segregace ve Spojených státech a jehož násilná smrt měla celosvětový ohlas, vás zve Pavel Hlavatý.

  • Politické vraždy speciál.

  • Občanská válka v první polovině 60. let 19. století a následné zrušení otroctví zdaleka ne znamenaly zánik rasismu ve Spojených státech a dokonce ani mnoha jeho institucionalizovaných projevu v jižanských státech. Dále existovala rasová segregace v řadě oblastí života v politice, školství, dopravě, veřejných službách a dokonce i v náboženství. Jak se tato situace pro těla se životem Martina Luthera Kinga přiblíží historik Jiří Pondělíček.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají