Osobnost Plus

Pithart: Ministři neumí normálně mluvit, ale melou. Je to katastrofa, proto jim lidé nevěří

Osobnost Plus

Pithart: Ministři neumí normálně mluvit, ale melou. Je to katastrofa, proto jim lidé nevěří
Petr Pithart, bývalý premiér, spisovatel a právník, otec zakladatel české politiky a ústavnosti

Plus

Bývalý český premiér a předseda Senátu Petr Pithart je z dnešní politické reprezentace zklamaný. Nijak se netají tím, že čekal víc. „U vlády vlastně nerad používám slovo komunikace, proto říkám, že oni neumí normálně mluvit,“ naznačuje v pořadu Osobnost Plus. „Není to nějaké umění, to je přirozený způsob, ale oni melou, někdy je to jako průjem. Lidi jim nerozumí.“ 
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Aspoň u premiéra by chtěl trochu charisma a myslí si, že jsme povážlivě politicky negry. Děsí se nadšení, euforie i politiků, kteří vzbuzují velké naděje, protože to nejhorší v politice je podle něj zklamání. A jako skeptik prý tak zklamává není. Někdejší premiér a exšéf Senátu, politik, spisovatel, právník, učitel pan Petr Pithart je dnešním hostem osobnosti. Plus vítejte. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

  • Tak pane Pitharte, přestože varujete před zklamáním, tak jsem v politice, myslím, tak jsem nabyla pocitu, že zklamání je to, co cítíte viz dnešní politické reprezentace a zejména z vlády. Mýlím se?

Více z pořadu