Souvislosti Plus

Univerzální strašák jménem umělá inteligence. „O práci vás nepřipraví, jen ji změní k lepšímu,“ tvrdí expert

Souvislosti Plus

Univerzální strašák jménem umělá inteligence. „O práci vás nepřipraví, jen ji změní k lepšímu,“ tvrdí expert
Aplikace ChatGPT společnosti OpenAI

Plus

Umělá inteligence: módní zaklínadlo, zaručený recept na neomezenou prosperitu i univerzální strašák. Proč se mluví víc o chatbotech než o tom, jak AI využít při dlouhodobějším strategickém plánování od zpracování dat po zefektivnění výroby?
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Umělá inteligence v módní zaklínadlo, zaručený recept na neomezenou prosperitu i univerzální strašák. Co z toho, co všechno už umí a proč se mluví o botách víc. Namísto toho, jak umělou inteligenci využít při dlouhodobějším strategickém plánování od zpracování dat o zefektivnění výroby. To jsou otázky, které umělá inteligence vyvolává, když se mluví o jejím přínosu. Ale jsou tu i hrozby, kterých se bojíme. A je čeho se bát? I na to se zeptám. Obohacující poslech přeje.

  • Václav Pešička, Souvislosti Plus.

  • A mými hosty ve studiu v této debatě jsou prof. Roman Barták z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Patří v oboru umělé inteligence k uznávaným expertům a už roky i popularizátorům tohoto oboru. Za svou činnost dostal řadu prestižních ocenění. V rámci výzkumu se zaměřuje zejména na oblasti, jako je splňování podmínek a automatické plánování reprezentace znalostí, strojové učení a robotika. A on zná AI neboli umělou inteligenci i z pohledu komerční, protože se podílel na řadě výzkumu pro světové společnosti. Vítejte ve studiu. Pan prof.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají