Souvislosti Plus

Vstup Ukrajiny do EU bude o kompromisech, shodují se bývalý europoslanec a zpravodaj

Souvislosti Plus

Vstup Ukrajiny do EU bude o kompromisech, shodují se bývalý europoslanec a zpravodaj
Evropský parlament

Plus

Evropskou sedmadvacítku je třeba rozšířit, a to ne jen tak symbolicky. O vstup se uchází hned devět zemí včetně Ukrajiny. Jak rychle dokáže EU rozšířit svoje řady a jak by se sama měla změnit, aby i s novými členy zůstala akceschopná? Diskutují Jolyon Naegele, Ondřej Houska, Zdeňka Trachtová a Pavel Telička. Moderuje Petr Dudek.
Petr Dudek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Evropskou sedmadvacítku je třeba rozšířit, a to ne jen tak symbolicky. O vstup se uchází hned devět zemí včetně Ukrajiny. Jak rychle dokáže EU rozšířit svoje řady a jak by se sama měla změnit, aby i s novými členy zůstala a akceschopná Souvislosti Plus.

  • U mikrofonu souvislostí je Petr Dudek. A kdo bude odpovídat na moje otázky? Novinář a bývalý politický ředitel mise OSN v Kosovu. Jo Lyon, neděle. Dobrý den do New Yorku.

  • Dobrý den do Prahy redaktor Hospodářských novin, bývalý zpravodaj v Bruselu Ondřej Houska. Dobrý den. Dobrý den. Zdeňka Trachtová, současná stálá zpravodajka ČRo v Bruselu. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají