Osobnost Plus

Ekonom Sedláček: Vláda špiona a vraha není schopna vyhrát nad armádou bývalého komika. To je paradox doby

Osobnost Plus

Ekonom Sedláček: Vláda špiona a vraha není schopna vyhrát nad armádou bývalého komika. To je paradox doby
Ekonom Tomáš Sedláček

Plus

Volby na Slovensku dopadly podle ekonoma, filozofa a pedagoga Metropolitní univerzity Praha Tomáše Sedláčka podle očekávání. „Slovensko dlouhodobě projevovalo nejvíc proruské tendence ze všech členských zemí EU. Možná už před rokem se v průzkumech veřejného mínění nad 50 procent Slováků vyjádřilo, že podporují vítězství Ruska, jen 30 procent si přálo, aby vyhrála Ukrajina, respektive aby došlo k vrácení hranic do původních mezí, a zbytek pak nevěděl.“
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V hloubi ducha musí nějakým způsobem panovat přesvědčení, že věci mají smysl. Ano, pesimismus může a musí existovat a hraje v dílčím smyslu svou roli, ale jako podmnožina optimismu napsal. Chce po nás, abychom už nebyli těmi zbytečně naivními pesimisty. A slibuje, že se nám všem bude lépe žít. Ekonom, filozof a pedagog Tomáš Sedláček. Mým dnešním hostem. Vítám vás.

  • Tady. Dobrý den. Děkuji za pozvání a hezký den z plesu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

Více z pořadu