Souvislosti Plus

Z pohledu odborů se stávka povedla, shodují se odborníci. Tady si lidé zvykli čekat, co za ně vláda udělá, připomíná expolitik Škromach

Souvislosti Plus

Z pohledu odborů se stávka povedla, shodují se odborníci. Tady si lidé zvykli čekat, co za ně vláda udělá, připomíná expolitik Škromach
Protestní stávka odborů

Plus

Přibližně milion zaměstnanců se podle odborů zapojilo do pondělních protestů (27. listopadu) proti krokům vlády. Někde práci zastavili úplně, nebo alespoň na pár hodin, jinde se připojili symbolicky. Do výstražné stávky se zapojily i tři čtvrtiny mateřských, základních i středních škol.
Patricie Polanská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přibližně milion zaměstnanců se podle odborů zapojilo do pondělních protestů proti krokům vlády. Někde práce zastavily úplně, nebo alespoň na pár hodin, někde se připojili jen symbolicky. Do výstražné stávky se zapojili i tři čtvrtě ne mateřských, základních i středních škol. Je to úspěch. Přiřadí se pondělní akce k těm nezapomenutelným, ke kterým se ale musíme vrátit hodně daleko do minulosti, jako byl protest železničářů v roce 97, akce lékařů Děkujeme, odcházíme z let 2010 2011 a výstražná stávka proti reformám kabinetu Mirka Topolánka v roce 2008. Téma dnešního pořadu, u kterého vás vítá Patricie Polanská.

  • Souvislosti Plus.

  • A mými dnešními hosty jsou Patrik Eichler, politický komentátor a ředitel Masarykovy demokratické akademie blízké bývalé sociální demokracii, dnes soc. Dem. Abychom to upřesnili. Dobrý den. Mým hostem je také Zdeněk Škromach, bývalý senátor za sociální demokracii, dnes soc. Dem. Který má zkušenosti i s ministerstvem práce a sociálních věcí jak v pozici ministra, tak jako poradce ministryně Jany Maláčové a na začátku své kariéry také působil v Odborovém svazu KOVO. Dobrý den i vám. Zdravím na Moravu. Lidem.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají