Souvislosti Plus

Po euforii z 90. let teď zas všichni chtějí být zaměstnanci velké nadnárodní společnosti. To je ekonomický problém, tvrdí Špicar ze Svazu průmyslu

Souvislosti Plus

Po euforii z 90. let teď zas všichni chtějí být zaměstnanci velké nadnárodní společnosti. To je ekonomický problém, tvrdí Špicar ze Svazu průmyslu
Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar

Plus

Celý tento týden je v Česku ve znamení připomínek boje za svobodu a demokracii. Ty jsme si definitivně vybojovali před 34 lety sametovou revolucí. Po pádu komunistické totality jsme se znovu učili žít ve svobodě a demokracii, se kterými se ale pojí i zodpovědnost nejen za jejich stálou obranu, ale i zodpovědnost do velké míry individuální.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Celý tento týden je v Česku ve znamení připomínek boje za svobodu a demokracii. Ty jsme si definitivně vybojovali před 34 lety sametovou revolucí. Po pádu komunistické totality jsme se znovu učili žít ve svobodě a demokracii, se kterými se ale pojí i zodpovědnost nejen za jejich stálou obranu, ale i zodpovědnost do velké míry individuální. A právě to, jak jsme to zvládli a zvládneme žít, podnikat a vnímat svůj život ve svobodě, bude tématem příštích minut, k jejichž obohacující poslech přeje Václav Pešička. Souvislosti.

  • Ve studiu je se mnou historička ekonomie Antonie Doležalová, která působí na Akademii věd, Univerzitě Karlově, ale také britské Cambridge. Vítejte ve studiu.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají