Pro a proti

Odměňovat manžele za věrnost? Rodina nerovná se manželství, podporu si zaslouží všechny formy rodin, věří senátorka Šípová

Pro a proti

Odměňovat manžele za věrnost? Rodina nerovná se manželství, podporu si zaslouží všechny formy rodin, věří senátorka Šípová
Pár, láska, partnerství, manželství, ilustrační

Plus

Udělovat cenu za věrnost dlouholetým manželům navrhují senátorky Daniela Kovářová a Jitka Chalánková. Jejich návrh tuto středu bude projednán v Senátu. Jaký signál by takovým oceněním vyslala horní komora parlamentu společnosti?
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne přeje Karolína Koubová. Pozítří poprvé zasedne nově ustanovený senátní podvýbor pro rodinu. Na programu jeho první schůze je projednání návrhu nové ceny Senátu za věrnost pro manželské páry. S myšlenkou na toto ocenění přišla nově zvolená nezávislá senátorka Daniela Kovářová a předkládá tento návrh spolu s nezávislou senátor dvou Jitkou Chalánkovou. Chtějí tak odměnit dlouholeté pády za věrnost a poukázat tak na krásy manželského svazku. Jde o chvályhodný záměr, který prospěje instituci manželství nebo jen vyhrocuje situaci směrem ke queer lidem k jejich dlouholetá partnerství oceňovat nehodlá. A manželství je jich u nás dosud zapovězené.

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Já už v našem vinohradském studiu zdravím nezávislou senátorku Adélu Šípovou. Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání, členku zmiňovaného podvýboru pro rodinu a do Vsetína zdravím také senátora KDU-ČSL Jiřího Čunka, rovněž člena zmiňovaného podvýboru. Vítejte. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají