Laboratoř

O věrnosti amerických křečků, inteligenci vlků a o kanibalismu pouštní kobry

Laboratoř

O věrnosti amerických křečků, inteligenci vlků a o kanibalismu pouštní kobry
Laboratoř

Plus

Debatují: zoologové Pavel Stopka a Evžen Kůs, spisovatel, herec a pedagog Arnošt Goldflam. Moderuje Martina Mašková.
Martina Mašková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak se z konverzace párů amerických Křečku pozná dobrý rodič? Má pes výjimečnou inteligenci? A kdy se může Kobra stát kanibalem? O tom budeme mluvit v dnešní konverzaci. Věc a umělců. Dobrý poslech přeje Martina Mašková.

  • Laboratoř.

  • A my my spolu debatéry dnes budou tři pánové. Spisovatel, herec, pedagog Arnošt Goldflam. Dobrý den. A dva zoologové. Mám tu Evžena Kůse. Dobrý den a Pavla stopku. Dobrý den. Zoologové z amerického madisonu zkoumali způsob konverzace párů kalifornských křečků poté, co jeden z partnerů byl nevěrný. U těchto Křečku, na rozdíl od našich totiž přirozených podmínkách pár zůstává spolu, dokud jeden z partnerů neuhyne. Když se ti to křeč, si seznamuji, tak na sebe štěkají postupně. Ale komunikace v páru je více viz libozvučná. Vědci zjistili, že čím přátelštěji milý spolu pár konverzoval, když se nevěrník nebo nevěrnice vrátili k partnerovi nebo partnerce, tak tím pravděpodobnější bylo, že tito křečci budou dobrými rodiči, sami si dobrými otci. Křečci a štěkají, pane Kusý.